Kaluzsnyi Debora

Sikerorientált coaching

Sikerorientált coaching

4 lépés a hatékony célkitűzéshez

2017. július 12. - Kaluzsnyi Debora

Manapság igen sokat hallani a célok kitűzésének fontosságáról és eredményességéről, hogy ahhoz hogy elérjük céljainkat pontos, letisztázott gondolatokra van szükség. Nem elég felvésni egy sajtpapírra, hogy „gazdag akarok lenni” vagy a „munkámban sikeres”, esetleg „vezető beosztásban dolgozni és szép autóval járni”, ennél sokkal részletesebb és konkrétabb célkitűzésekre van szükség, hogy megvalósíthassuk őket.

1, Brainstorming

Vonulj félre egy jegyzetfüzettel és vesd le a papírra a gondolataidat a céljaidat illetően, minden szót, kifejezést vagy mondatot írj le, ami csak az eszedbe jut, - az eredmény elsőre talán kaotikus lehet – de miután úgy gondolod végeztél jöhet a rendszerezés. A tervezési fázist nem feltétlenül kell csupán egy alkalomra szorítani, szánj rá nyugodtan két-három napot is, ezzel teret engedve az új gondolatoknak, a korábban leírtakhoz kiegészítéseket kapcsolhatsz vagy további inspirációk is jöhetnek. A folyamatban segítségedre lehet egy coach, aki kérdéseivel és módszereivel olyan dolgokra képes rávilágítani, ami új perspektívákat nyithat meg, emellett a megfogalmazott célok elérésében is támogatást nyújt a hatékonyabb véghezvitelhez.

2, Egyértelműen fogalmazz, ne általánosíts

Minél részletesebben és konkrétabban fogalmazod meg a céljaidat, annál több motivációt és bátorítást képes számodra nyújtani. „A munkában sikeres akarok lenni” helyett „a telekommunikációs szektor piacvezető vállalatánál vezérigazgatói pozíciót szeretnék elérni, magas fizetéssel, megbecsüléssel és tisztelettel övezve, ezzel egzisztenciát teremtve”. Vagy „jó munkát szeretnék” helyettaz ideális munkahely számomra azt jelenti, hogy azt csinálhatok, amit szeretek, szabadjára engedhetem a kreativitásom, nem szorítanak korlátok közé, és mindehhez jó megélhetés is társul”.

3, Rendelj időpontot a célokhoz

A célok akkor tudnak igazán motiválóan hatni, ha időpontot is társítunk mellé, hogy meddig szeretnénk azt teljesíteni, úgyhogy lássuk el határidővel az egyes lépéseket, célokat, készítsünk egyfajta ütemtervet mellé, amely átláthatóbbá és jobban tervezhetővé teszi a folyamatot.

4, Helyezd ki a falra

A bevésődés szempontjából ez egy lényeges momentum, ha nap mint nap szembejönnek veled a céljaid akár tévénézés, étkezés vagy készülődés közben akkor egy idő után teljesen beépül a tudatalattidba. Ennek kivitelezéséhez számos kreatív megoldás létezik, használhatsz például A3-as papírt, amin felsosorlásszerűen, vagy egyéb koncepció szerint helyezheted el a gondolataidat, vagy esetleg több kisebb színes papírt is felcímkézhetsz és ezeket kitűzheted egy parafatáblára, vagy egyszerű kétoldalú ragasztóval a szekrényre. Jó mulatást hozzá!

 

Kaluzsnyi Debora

Sikerorientált coaching

target-1955257_1920.jpg

süti beállítások módosítása